00982188516780

 خیابان خرمشهر پلاک 113

یزدتایر در زمره سه تولیدکننده اصلی تایر خودروهای ون

تاریخ انتشار : -658/01/0-79

شرکت «یزدتایر» با خرید جدیدترین  تکنولوژی تولید تایرهای تجاری(ون و وانتی) از وردشتاین هلند در زمره سه تولیدکننده اصلی تایر خودروهای ون در کشور قرار گرفت.  تایرهای ویژه ون به‌دلیل برخورداری از تکنولوژی بالا و پیچیده چند سالی است در سبد محصولات دو تایرساز کشور یعنی «گروه صنعتی بارز» و «کویر‌تایر» قرارگرفته است. با این‌حال «صنایع لاستیک یزد» با خرید جدیدترین تکنولوژی تولید این تایرها از اروپا و هزینه 4میلیون یورویی در این بخش تحول بزرگی در کیفیت این تایرها ایجاد کرده است. دکتر اسکندر ستوده، مدیر‌عامل «یزد‌تایر» در گفت‌وگو با روزنامه «دنیای خودرو» از  خرید جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه تولید تایرهای ویژه انواع ون و آمبولانس توسط «یزد‌تایر»  خبر داد و گفت: وردشتاین در تکنولوژی جدید خود استحکام و کیفیت این دسته از تایرها را به‌طرز چشمگیری افزایش داده است، ‌به نحوی‌که تولیدات «یزد‌تایر» در این گروه محصول قابلیت رقابت و خروج برندهای معتبر خارجی را از چرخه رقابت بازارداخلی دارد. وی هزینه خرید تکنولوژی، ‌برند و نوع تایرهای ویژه ون از وردشتاین هلند را چهارمیلیون یورو برای 8 سایز اعلام کرد و افزود: تولید این تایرهای در دو سایز R14C/185 و R14C/195 آغاز شده و تایرهای تولیدی در ابتدا در اختیار  «گروه بهمن» قرار می‌گیرند تا از آنها در خودروهای ایسوزو و وانت‌های مزدا استفاده شوند. ضمن اینکه به زودی تایرهای R15C/195 نیز تولید و روانه بازار خواهد شد.


ستوده با تاکید بر اولویت یزد تایر برای تامین نیاز بازارهای داخلی گفت: باتوجه به اینکه «گروه صنعتی بارز» و «کویر‌تایر» نیز پیش از این اقدام به تولید این گروه محصول کرده‌اند، «یزد‌تایر» علاوه‌بروظیفه اصلی خود یعنی تامین بازار داخلی با تایرهای باکیفیت و دارای تکنولوژی روز دنیا، تقویت بازارهای  صادراتی منطقه نیز است. به همین دلیل پوشش بازار 700میلیون نفری کشورهای اطراف ازجمله‌گرجستان، ‌آذربایجان، ‌عراق،‌ ترکیه، ‌پاکستان و حتی کشورهای حاشیه خلیج‌فارس در اولویت قرار دارد.

مدیرعامل «یزد‌تایر» از تولید سایز R15C/205 وR16C/205  نیز در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: با ورود محصولات گروه ون و آمبولانس «یزد‌تایر» به بازار، ‌به‌دلیل بهره‌گیری از تکنولوژی بالا و به‌روز دنیا،‌ قیمت تایرهای  وارداتی این گروه محصول به‌شدت شکسته خواهد شد. این درحالی است که در سایز 14قیمت تایرهای خارجی سه‌برابر نمونه داخلی است.  ستوده اظهار امیدواری کرد با نصب تمام 10دستگاه پرس پخت تایرهای ون و آمبولانسی در کارخانه یزد، ظرفیت تولید این محصول به دوازده هزار حلقه در روز ارتقا یابد و کشور از واردات تایرهای ویژه ون نیز بی‌نیازشود. وی تنها وجه تمایز محصول جدید «یزد‌تایر» با کالاهای موجود دیگر شرکت‌ها در بازار را کیفیت بالا و استفاده از تکنولوژی خاص و روز دنیا اعلام کرد  در آینده و با ورود به بازار، ‌حتی می‌تواند تایرهای وارداتی را نیز دعوت به رقابت کند. دکتر ستوده با اشاره به اینکه در‌حال‌حاضر تایرهای جدید ون و آمبولانس «یزد‌تایر» در قالب فروش به خودروساز تولید و عرضه شده است، بیان کرد: نخستین سایز از تایرهای کامرشیال (تجاری) در سبد فروش بهمن یا اسفندماه این تایرساز به بازار عرضه خواهد شد.

گروه صنعتی بارز درحال‌حاضر سه‌سایز از تایرهای ویژه ون را درخط تولید خود دارد و ماه گذشته نیز تعداد 10هزار حلقه از این تایرها را در سبد دی‌ماه خود به بازار عرضه کرده است.