00982188516780

 خیابان خرمشهر پلاک 113

بازدید قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی از مجتمع صنایع لاستیک یزد

تاریخ انتشار : 1399/11/08


در روز پنج شنبه مورخ 26 دی ماه 1398، دکتر مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی؛ دکتر طالبی، استاندار یزد؛ دکتر عظیمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد و دکتر علمدار، رئیس سازمان صمت استان یزد و هیئت همراه با همراهی دکتر ستوده، مدیرعامل شرکت یزدتایر و دیگر مدیران و مسئولین یزدتایر از خط تولید این شرکت بازدید کردند و با مراحل مختلف تولید تایر آشنا شدند.

پس از بازدید جلسه ای در سالن کنفرانس مجتمع صنایع لاستیک برگزار شد. دکتر ستوده مدیرعامل شرکت ضمن خیرمقدم به میهمانان به طرح مسائل و مشکلات پیش روی صنعت تایر از جمله عدم قیمت گذاری معقول و ضرورت حمایت از صنعت تایر و تأمین نقدینگی پرداخت. ایشان عنوان نمود: نباید اجازه داد وارد کنندگان تایر، جوی درست کنند که به تولید کشور لطمه ای وارد شود، چون ثابت کرده ایم که می توانیم نیاز کشور را تامین کنیم.قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز ضمن تایید صحبت های مدیرعامل شرکت یزدتایر، در زمینه توانایی های تولیدکنندگان داخلی تایر؛ عنوان کرد، تولید امری مقدس است و همه دستگاه های دولتی و خصوصی باید برای رونق تولید داخلی تمام توان خود را به کار بگیرند. دکتر مدرس خیابانی با مهم دانستن بحث قیمت گذاری، اظهار کرد، باید به نحوی کالاهای داخلی را قیمت گذاری نمود که ضمن رعایت حقوق مصرف کننده، تولید کننده نیز تمایل به تولید مستمر داشته باشد.

محمدعلی طالبی، استاندار یزد نیز در این مراسم اظهار داشت: در گذشته وقتی در یزد از صنایع لاستیک صحبت می شد، بحران های کارگری، تجمع و تحصن در ذهن متبادر می شد اما اکنون شرایط تغییر کرده و امروزه شاهد این هستیم که مدیریت خوبی در این شرکت حاکم است. ما سالهاست چالش امنیتی و کارگری در حوزه صنایع لاستیک نداریم و همه مسئولین اعم از کارگران و مدیران کاملاً واقف بر مسئولیت هایشان هستند.

استاندار یزد ادامه داد: امیدواریم شرایط در حوزه این صنعت باز هم بهتر شود و ما نیز تلاش می کنیم با پیگیری های مدنظر مدیران این صنایع، شرایط را به نقطه مطلوب برسانیم.