00982188516780

 خیابان خرمشهر پلاک 113

سود 150 تومانی و تحقق بودجه پیزد

تاریخ انتشار : 1400/01/19

هفته نامه بورس: مجمع عمومی عادی سالانه صنایع لاستیک یزد با حضور 89 درصد سهامداران برگزار و مقرر شد به ازای هر سهم مبلغ 1500 ریال به عنوان سود سهام بین سهام داران تقسیم شود.


اسکندر ستوده، مدیرعامل این شرکت در این مجمع بیان کرد: با توجه به تشدید تحریم‌های بین‌المللی علیه کشور و صنعت نفت از یک سو و رکود تورمی و تغییرات و نوسانات شدید از سوی دیگر، سال گذشته سال پر چالشی برای کلیه صنایع از جمله صنعت تایر کشور بود. اما شرکت مجتمع صنایع لاستیک یزد در این سال با جدیت هرچه تمام‌تر در جهت تامین مواد اولیه اقدام نمود و با غلبه بر مشکلات نسبت به سال مالی قبل حدود ۷ درصد رشد را تجربه کرد و ضمن تحقق ۹۵ درصد از بودجه پیش‌بینی شده، ۱۱ درصد از تولید داخلی و نیاز کشور را تامین کرد.

وی افزود: از برنامه‌های توسعه‌ای شرکت، طرح توسعه ظرفیت تولید انواع تایر رادیال سواری و وانتی از ۱۲ هزار حلقه به ۱۵ هزار حلقه در روز است.

ستوده اضافه کرد: جایگزینی مواد اولیه خارجی با مواد داخلی، بهبود سیستم کنترل تحویل مواد اولیه در فرآیند تولید، بهینه‌سازی فرآیند تولید، بهبود سیستم نگهداری و تعمیرات، بهبود مستمر کیفیت زنجیره‌ای ارزش آفرینی محصولات از سیاست‌ها و برنامه‌های شرکت در سال ۹۹ است.