00982188516780

 خیابان خرمشهر پلاک 113

  پنجشنبه دهم خرداد ۱۴۰۳

 سید مهدی فرحی، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی به همراه جمعی از مدیران اقتصادی استان یزد، از خط تولید *مجتمع صنایع لاستیک* یزد بازدید نمودند.


فرحی در نشست با مدیران این واحد نمونه صنعتی با اشاره به پیشگامی یزدتایر در بکارگیری تکنولوژی روز دنیا اظهار کرد: باعث خرسندی است که مجتمع صنایع لاستیک یزد با همت متخصصان داخلی در یک دهه گذشته پیشرفت چشمگیر داشته است.وی افزود: لازم است تمامی واحدهای صنعتی با الگو قرار دادن صنایع پیشرو، در این مسیر گام برداشته و همواره ثابت قدم باشند.

قائم مقام وزیر صمت تصریح کرد: تکنولوژی و فناوری در دنیا روز به روز در حال پیشرفت است و ضروری است برای جهش تولید و ارتقای سطح تولید محصولات همگام با استاندارها و فناوری روز دنیا حرکت کنیم.

وی اخذ استاندارهای روز اروپا توسط صنایع لاستیک یزد را مایه مباهات خواند و گفت: اینکه یک محصول ایرانی می‌تواند در قلب بازار اروپا خودنمایی کند مایه افتخار است و باید به این موضوع توجه بیشتری داشت.

افخمی قائم‌مقام مجتمع لاستیک یزد ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیران وزارت خانه در این واحد صنعتی ابراز کرد: یزدتایر از واحدهای صنعتی است که تاریخچه آن نشان از اصالت و موفقیت آن داشته و توانسته در مدت فعالیت خود سهم قابل توجهی از بازارهای داخلی و خارجی را از آن خود نماید.

وی با اشاره به سند چشم انداز ۱۴۰۵ مجتمع صنایع لاستیک یزد برای تولید ۵۰ هزار تن در سال اذعان کرد: یکی از پروژه های بزرگ یزد تایر سرمایه‌گذاری و احداث کارخانه تدبیر تایر است که ظرفیت تولید ۲۰ هزار تن تایر موتورسیکلت در سال را دارد. این پروژه در حال حاضر نیازمند تسهیلات مالی و حمایت‌های دولت است تا در کنار تخصص و فناوری بومی، وارد چرخه تولید استان یزد و به تبع آن کشور شود.


در ادامه مهندس مجری، معاون تحقیق و توسعه شرکت نیز با بیان اینکه افتخار یزدتایر استفاده از تکنولوژی روز دنیاست خاطرنشان کرد: یزد تایر کارنامه موفقی را در عرصه تولید کشور به خود اختصاص دهد و با اخذ عنوان شرکت دانش بنیان، مهندسی معکوس و الگوبرداری صحیح از دانش روز دنیا، کشور را در تولید انواع تایرسواری به سمت خودکفایی سوق دهد.

وی ادامه داد: یزدتایر رصد فناوری روز دنیا را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است و از همین رو دستیابی به محصول تایرهای سبز و همچنین تایر خودروهای برقی از افتخاراتی است که صنایع لاستیک یزد در آن پیشگام است.

واحد روابط عمومی و امور بین‌الملل مجتمع صنایع لاستیک یزد