00982188516780

 خیابان خرمشهر پلاک 113

یزدتایر، با کسب بالاترین امتیاز، به عنوان صادر کننده نمونه استان یزد در سال 1398 برگزیده شد

تاریخ انتشار : 1399/11/19


در روز پنچشنبه 26 دیماه، به مناسبت بزرگداشت روز ملی صادرات، مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان یزد با حضور مقامات کشوری و استانی در محل اتاق بازرگانی یزد برگزار شد. در این مراسم که  دکتر مدرس خیابانی، قائم مقام وزیر صمت؛ دکتر طالبی، استاندار یزد؛ دکتر علمدار یزدی، رئیس سازمان صمت استان یزد، دکتر قمی، رئیس اتاق بازرگانی یزد و دیگر مسئولین استان و همچنین جمع زیادی از مدیران صنایع و بنگاه های اقتصادی برتر استان حضور داشتند، از 31 صادرکننده نمونه استان یزد در حوزه های صنعت، معدن، کشاورزی و بازرگانی در سال 98 تجلیل شد. شرکت یزدتایر با کسب بالاترین امتیاز در این مراسم به عنوان صادر کننده نمونه استان یزد برگزیده شد.

در آغاز مراسم مهندس قمی، رئیس اتاق بازرگانی یزد، ضمن خیرمقدم، با بیان توانمندی ها و دستاوردهای صنایع استان یزد در زمینه صادرات، از دغدغه ها و مشکلات صنعتگران و راهکارهای توسعه ی صنعتی استان سخن گفت.

همچنین دکتر علمدار، رئیس سازمان صمت استان یزد، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد تقویت اقتصاد مستقل کشور اظهار داشت: بیش از ۸۰ درصد رویدادهای اقتصادی استان در سه بخش صنعت، معدن و تجارت رقم خورده است.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۸۰۰ نوع کالا در بیش از ۳ هزار واحد تولیدی در یزد تولید می‌شود و بیش از ۴۲۰ قلم کالا به ۹۰ کشور دنیا صادر می‌شود.

علمدار یزدی ادامه داد: در ۱۸ سال گذشته رشد صادرات یزد هزار و ۶۰۰ درصد بوده در حالی که این رقم در کشور ۸۰۰ درصد است و اکنون جزو هشت استان برتر در حوزه صادرات غیرنفتی کشور هستیم.

در ادامه این دکتر طالبی، استاندار یزد، ضمن قدردانی از تلاش های صنعتگران و صادر کنندگان نمونه استان، پیرامون راه حل های موجود بر سر راه رونق در صنعت و تسهیلاتی که دولت در این زمینه ایجاد کرده است، سخنانی ایراد نمود.

دکتر مدرس خیابانی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه به رغم اینکه گفته می‌شود، ارز حاصل از صادرات غیرنفتی باز نمی‌گردد، امروز ۷۰ درصد ارز صادرات غیرنفتی ما به کشور برگشته و اکنون بخش عمده درآمدهای ارزی کشور از طریق صادرات غیرنفتی تأمین می‌شود.

وی عنوان کرد: صادرات نه تنها مسیر رونق تولید است بلکه مسیر به حرکت درآوردن چرخ تولید است و بسیاری از تولیدکنندگان اعلام می‌کنند اگر صادرات نبود، قادر به ادامه حیات خود نبودند.

مدرس خیابانی بیان کرد: امروز توان خرید داخلی کاهش یافته و آنچه می‌تواند واحدهای تولیدی را از این شرایط نجات دهد، صادرات است ضمن اینکه صادرات، مشکلات اشتغال را نیز به عنوان یک دغدغه جدی برای دولت و مردم برطرف می‌کند.

در پایان مراسم از واحدهای صادرکننده برگزیده استان در سال 98 با اهداء لوح سپاس و تندیس تقدیر بعمل آمد. شرکت یزدتایر، نیز برای چندمین سال پیاپی، افتخار صادر کننده نمونه ی استانی را کسب نموده که لوح تقدیرنامه و تندیس آن در این مراسم به دکتر ستوده، مدیرمحترم عامل اهداء گردید.مجتمع صنایع لاستیک یزد امسال نیز با صادرات انواع محصولات تایر و تیوب دوچرخه، موتورسیکلت، سواری، وانتی و... توانست برای هشتمین سال پیاپی در جایگاه صادرکننده ممتاز کشوری و نیز با کسب بالاترین امتیاز در استان یزد به عنوان صادرکننده نمونه استان قرار گیرد.